Matematiği öğretecek kimselerin matematiğin tarihini, temel kavramlarını, bu temel kavramların ne gibi sorunlar, koşullar altında oluşturulup geliştirildiğini anlaması gerekir. Yoksa matematik belli işlemleri “kurnazca çözüverme” tehlikesi yaşıyor. G.H. Hardy

17 Aralık 2023

Sınav Analizi ve Kazanım Değerlendirme Programı 2024


 SINAV ANALİZ PROGRAMI 2024 v1
Öğrenci Analizli (50 Öğrenci 20 Soru) 
2023-2024 Eğitim öğretim yılında yayınlanan yeni yönetmelik ile uygulanan her sınavın başarı ve kazanım analizlerinin yapılması başarının düşük olduğu kazanımların tespit edilmesi gerekmektedir. 

Bu program ile uygulamış olduğunuz sınavda her kazanımın başarı analizleri, o soruyu tam yapan öğrenci sayısı, yapamayan öğrenci sayısı, sorunun başarı yüzdeleri otomatik olarak listelenecektir. Uygulanan sınavda yüzde olarak başarısız olunan derslerin kazanımları listelenecek ve rapor kısmında otomatik olarak belirtilecektir. 

Program başarı analizi yaparken Türkçe dersi için %70 başarı diğer dersler için %50 başarı ölçütünü programa girdiğinizde analizleri buna göre yapacaktır. 

Bu programı kullanabilmek için Bilgiler çalışma sayfasındaki, eğitim öğretim yılı, dönemi, dersin adı öğretmenin adı ve yazılıdaki her sorunun kazanımlarını ve puanları gibi bilgileri doldurmanız gerekmektedir. 

Sınıf Listesi Yapıştır kısmına eokuldan kopyaladığınız sınıf listesini yapıştırabilirsiniz. Eokuldan yapıştırdığınız sınıf listesi Sınıf Analiz çalışma sayfasında otomatik olarak aktarılacaktır. Eğer eokuldan yapıştırma yapmayı bilmiyorsanız sınıf listesi yapıştır çalışma sayfasında öğrenci okul no ve öğrenci isimlerini tek tek yazabilirsiniz.

Sınav analiz çalışma sayfasında sınıf listesi yanı okul no ve öğrenci isimleri otomatik gelecektir. bu çalışma sayfasında sadece öğrencinin her sorudan aldığı puanı yazarsanız tüm analizler otomatik olarak oluşacaktır. yazıcıdan çıktı almanız yeterlidir. 


Bilgisayarınıza direk indirmek için tıklayınızGoogle Belgeler ile açmak için tıklayınız. (Bilgisayarınıza indirip excel programı ile kullanmanız tavsiye edilir)


Paylaş:

10 yorum:

 1. merhaba, çalışmanızı indirdim ilk defa deneme yapmaya çalışıyorum ancak korumalı diyor parola soruyor ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce yazılmış olan puanları silerken veya isimleri silerken korumalı olan kısımları silmenizi engellemeye çalıştım. Korumalı olan kısımlar excel formülleri olduğu için korunmuştur. Sizler sadece sınav analizi çalışma sayfasında soru puanlarını yazdığınız kısımlarını silebilirsiniz. Sınıf listesi yapıştır kısmındanda öğrenci isimlerini silebilirsiniz. Excelin çalışma mantığını ve Sınav analiz programının çalışma mantığını kavradığınızda zorluk yaşamayacaksınız.

   Sil
 2. merhaba parola soruyor ?

  YanıtlaSil
 3. Analiz programına veri girişi yaparken parola sormaz. Parola soruyorsa silmemeniz gereken bir veri hücresini siliyorsunuzdur. Silmemeniz gereken o veri hücresinde hesaplamak için formüller vardır. Size izin verdiğim hücrelerdeki verileri silince otomatik olarak benim koruma altına aldığım hücrelerde silinecektir.

  YanıtlaSil
 4. Hocam elinize sağlık öncelikle. 1.Sayfa sonundaki ders öğretmeni ve okul müdürü 2.sayfaya kayıyor yazdırdığımız zaman. Bir çözüm üretilebilir mi acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım sorununuz yazıcı ayarlarından kaynaklı olmalı. Bizim okulda tahmini 20-25 öğretmen kullanıyor bu tür bir sorun duymadım. Hatta Okulda yazıcıdan çıktı alanlar böyle bir sorun yaşamadı. Yazıcı markanızı belirterek yazdırılabilir alan artırma olarak internette bir aratmanızı tavsiye ederim.

   Sil
 5. Merhaba hocam, daha az mevut için var mı acaba? Çünkü arada bayağı boşluk kalıyor analiz ile puan dökümünün.

  YanıtlaSil
 6. yapıştır dediğimde de korumalı görünüm uyarısı çıkıyor

  YanıtlaSil
 7. Ben öğrenci listesini yapıştırmayı eokuldan kopyala yapıştır şeklinde yapmıştım. Fakat bu sene eokul ne yazikki Türkçe öğretmenlerinin dinleme konuşma ve yazılı sınavlarına uyum sağlamak için not sistemini değiştirince eokulda notların ve öğrenci isimlerinin bulunduğu hücrelerin konumları da değişti. Bu sebeple artık eokuldan kopyala yapıştır yapamazsınız. Öğrenci listesini elinizde hazır yazılı bir liste var ise o listeden elle yazmanız veya o listeyi yapıştır yapmanız gerekecek.

  YanıtlaSil

Yorum yaptığınız için teşekkür ederim.
Bahadır Sümer