Matematiği öğretecek kimselerin matematiğin tarihini, temel kavramlarını, bu temel kavramların ne gibi sorunlar, koşullar altında oluşturulup geliştirildiğini anlaması gerekir. Yoksa matematik belli işlemleri “kurnazca çözüverme” tehlikesi yaşıyor. G.H. Hardy

28 Ağustos 2019

Ben...

1975 yılında İzmir Bornova'da doğdum ve çocukluk yıllarımı burada geçirdim. İlkokulu Bornova'da bitirdikten sonra ortaokulu Çanakkale Ticaret Lisesinin orta kısmında okudum. Ancak muhasebe derslerinden hoşlanmadığım için Ticaret Lisesinin lise kısmına devam etmeyip Çanakkale Lisesine gittim. 1992 yılında liseden mezun olup Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünü kazandım. 1999'da üniversiteden mezun oldum ve askerliğimi Van'da Jandarma Asayiş Komutanlığında yaptım.

2001 yılında Tunceli'nin Hozat ilçesi Zübeyde Hanım Çok Programlı Lisesinde Matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 3 yıl zorunlu hizmet sürem dolunca ilk görev yerim olan Tunceli'den Çanakkale'ye geldim. 2004 yılında Ezine ilçesinde Sarısöğüt İlköğretim Okulu ve 75. Yıl İlköğretim okulunda toplam 7 yıl çalıştıktan sonra 2011 yılında Çanakkale merkezde bulunan Cevatpaşa Ortaokuluna atandım. Hala aynı okulda görev yapmaktayım.
Paylaş: